Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

O nas

Nowoczesne Przedszkole nr 59 to miejsca dla blisko 200 młodych gdynian.

Mieści się na terenie tego samego kompleksu, co Szkoła Podstawowa nr 37 i XVII Liceum Ogólnokształcące, tuż obok nowych budynków, które od początku września zapełniły się już uczniami. Przedszkole nr 59 na Chwarznie-Wiczlinie to nowoczesna, zaprojektowana od podstaw placówka, która uzupełnia ofertę całego obiektu. 

Co ważne, nowe przedszkole bezpośrednio odpowiada na duże zapotrzebowanie na miejsca dla najmłodszych. 

Nowa placówka zachęca samym wyposażeniem – budynek powstał zupełnie od podstaw i został zaprojektowany tak, aby spełnić wszystkie potrzeby najmłodszych dzieci, ich rodziców oraz opiekunów. Duży nacisk położono na bezpieczeństwo podopiecznych, którzy samodzielnie nie opuszczą terenu, w środku znalazły się przestronne sale, a na zewnątrz – imponujący plac zabaw, na którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

  • Mamy w tej chwili jedno z najnowocześniejszych przedszkoli w mieście. W pełni wyposażony plac zabaw z powierzchnią bezpieczną, z miejscami dla dzieci niepełnosprawnych w piaskownicy, gdzie można podjechać wózeczkiem i w pełni z niej korzystać. Wyposażenie to głównie zabawki drewniane. Stawiamy na ekologię, dzięki temu możemy odciągnąć dziecko od internetu, tabletów i telefonów, mediów, czyli wszystkiego, co je rozprasza. Stawiamy na holistyczny rozwój dziecka poprzez wszystkie zmysły, które posiada, czyli węch, słuch czy dotyk. Chcemy ukształtować młodego człowieka, który w pełni przygotowany pójdzie do pierwszej klasy i poradzi sobie ze społecznością szkolną i wszystkimi problemami - mówi Katarzyna Dukat, dyrektor Przedszkola nr 59 w Gdyni.

 

Data dodania: 2019-10-28 20:32:37
Data edycji: 2019-10-28 20:35:04
Ilość wyświetleń: 6058
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej